» Застосування ЕМ


 

Приступаючи до практичного використання ефективних мікроорганізмів, необхідно зупинитися на деяких фундаментальних моментах, які потрібно мати на увазі при переході з агрохімії на ЕМ-технологію:

по-перше,  пам'ятати про корінні наслідки різних технологій. Так, будь-яке внесення до ґрунту мінеральних добрив мимоволі губить його природну родючість, здатність витягувати ті ж живильні речовини біологічним шляхом. А тому наступного року для здобуття того ж урожаю виникає необхідність внесення як мінімум такої ж кількості мінеральних добрив.

по-друге, для того, щоб повернути високу природну самовідтворювану родючість, ви повинні виробити певний об'єм робіт з використанням ЕМ-технології. Чим більше буде зроблено в поточному сезоні, тим вище підніметься родючість ґрунту і тим менше роботи залишиться на майбутнє. Будь-яке правильне внесення до ґрунту ЕМ і органіки, що годує їх, хоч на крок, але наближає вас до майбутнього благополуччя.

по-третє, не потрібно дивуватися, а тим більше засмучуватися якщо, почавши застосовувати ЕМ-технологію, ви відразу не отримаєте різке підвищення урожаю всіх культур. Якщо ви правильно внесли ЕМ-препарат (ЕМ-Агро), то мікроорганізми у будь-якому випадку вже виконали і далі виконуватимуть закладені в них природою корисні функції. Той же факт, що їх старання не привели ще до різкого зростання урожаю, означає лише те, що ваші ґрунти були настільки хворі, що в ЕМ-АГРО вистачило сил лише на боротьбу за їх оздоровлення. А тому в наступному сезоні перспективи різкого стрибка урожаю будуть значно сприятливішими. До речі, до цих пір не було випадку, щоб хто-небудь з тих, хто в достатніх кількостях вніс ЕМ-Агро або заклав правильно виготовлений ЕМ-компост, скаржився на недостатнє зростання урожаю.

Основні постулати японської ЕМ-технології:

• Будь-яка хімічна підгодівля діє на ґрунт як наркотик, погіршуючи його біологічні властивості. Наприклад, вносячи до ґрунту макроелементи - такі, як калій, азот, фосфор (про кількісне та якісне співвідношення яких, до речі, немає єдиної думки навіть у провідних агрономів і ґрунтознавців), ми тим самим, звичайно, сприяємо формуванню потужної кореневої системи і, як наслідок, зеленій частині рослини. Але при цьому з грунту виносяться останні залишки мікроелементів, наприклад, селену, адже він виступає як каталізатор в багатьох біохімічних реакціях і при його відсутності рослина не в змозі сформувати ефективну захисну систему.  Не маючи ефективного імунітету, рослина згодом обов'язково «роздобуде» яку-небудь хворобу, з якою ви за звичкою вимушені будете боротися різними хімічними засобами. На хвору рослину нападає патогенна мікрофауна, шкідники, з якими ви боретеся, застосовуючи різні гербіциди, пестициди і т.д. Таким чином, цей порочний ланцюг замикається з року в рік, усе більш виснажуючи і заражаючи ґрунти. Неважко зрозуміти, якої «якості» вийде продукція в результаті такого комплексу агротехнічних заходів.

• Слід годувати не самі рослини, що живлять їх, а живі організми, які, у свою чергу, повністю забезпечать рослини всіма необхідними живильними речовинами, а також мікро- і макроелементами. Адже, по-перше, ці організми переводять в легкозасвоювану для рослин форму, наявні у верхніх шарах ґрунта корисні речовини. А, по-друге, вони піднімають ці речовини по харчових ланцюгах, як своєрідний «біологічний насос», з глибших, а значить, і менш виснажених шарів ґрунта, до яких рослини не в змозі «дотягнутися» своїм корінням. І роблять вони це саме в тому кількісному і якісному співвідношенні, яке необхідне рослині для гармонійного розвитку. Зрештою не людина повинна визначати, які саме і в якій кількості повинні міститися в ґрунті органічні сполуки, мікро- і макроелементи. З цим завданням значно краще, швидше і дешевше впораються ефективні мікроорганізми, чим вони і займалися впродовж багатьох мільйонів років до появи людини.

 • Чим більше в ґрунт внесено ЕМ-АГРО восени, тим вище її родючість навесні. Ефективні мікроорганізми вносяться до ґрунту у вигляді отриманих на їх основі препаратів і добрив. Внесені таким чином мікроорганізми не лише безпосередньо забезпечують живленням рослини, але і сприяють розвитку інших дуже важливих для здоров'я ґрунту і рослин мікро- і макроорганізмів. 

Проте необхідно враховувати, що при передозуванні будь-які стимулятори зростання надають протилежний ефект, що інгібірує. Тому в період вегетації рослин ЕМ-АГРО необхідно застосовувати лише в кількостях, що рекомендуються. У багатократних дозах препарат можна вносити лише на «відпочиваючу» землю. 

Структурований, оздоровлений ефективними мікроорганізмами ґрунт дозволяє:

  1.  істотно зменшити і, при інтенсивному вживанні ЕМ-технології, практично виключити вплив найбільш ризикових чинників сільського господарства: заморозків, засухи, перезволоження ґрунту, більшості хвороб і шкідників;
  2.  повністю і без виснаження протягом багатьох років використовувати природний потенціал родючого шару ґрунту, витягувати з глибших шарів життєво важливі мікроелементи, швидко переробити в гумус післяжнивні залишки, що залишаються на полях, тим самим забезпечивши істотне підвищення врожайності, якості вирощуваної продукції і, зрештою, рентабельності і прибутковості   сільськогосподарського виробництва.

 Препарат рекомендується використовувати наступними способами:

  • передпосівна обробка ґрунту;
  • обробка насіння;
  • обприскування рослин по вегетації і обробка рослинних залишків після збирання врожаю. Залежно від культур (технічні, зернові, зерно-боби) і залежно від погодних умов кількість вживань препарату варіює від 4 до 6 разів.

 Препарат боїться попадання ультрафіолету. Вносити препарат рекомендується в ранкові та вечірні години, або в хмарну погоду. Роса і дощ сприятливі для внесення препарату.  


Повернутися назад