ЕМ-Україна > Що таке ЕМ


ЩО ТАКЕ ЕМ


ЕМ - це збалансоване співтовариство корисних мікроорганізмів різних фізіологічних груп, представлене молочнокислими, фотосинтезуючими, азотфіксуючими бактеріями, дріжджами, актиноміцетами та ін.


Корисні мікроорганізми - регенеративні - сприяють підтримці чистоти, гармонії в природі і роблять їжу придатною для харчування. Шкідливі мікроорганізми - дегенеративні - руйнують природу, є причиною загибелі всього живого і знищують продукти харчування. Існують і інертні мікроорганізми - опортуністи - які слідують за більшістю.


Мікроорганізми є фундаментальною складовою екосистеми, які полегшують її функціонування, розкладають органічні рештки та постачають рослинам поживні речовини. Мікроорганізми, що містяться в ЕМ та метаболіти, які вони виробляють, збільшують кількість та різноманітність мікроорганізмів у ґрунті. Ґрунт з різноманітною мікрофлорою пригнічуватиме патогенні  мікроорганізмі.


 

З безлічі мікроорганізмів Теруо Хіга вибрав близько 130 регенеративних мікроорганізмів - лідерів за своїм характером. Всі ці мікроорганізми взаємодіють у ґрунті, при цьому продукують  різноманітні активні речовини, які як  прямо, так і опосередковано позитивно впливають на ріст, та розвиток рослин, а також врожайність вирощуваних культур.


Фотосинтезуючі бактерії синтезують амінокислоти, нуклеїнові кислоти та різноманітні сахари з органічних речовин та отруйних ядів, використовуючи сонячне світло та тепло ґрунту, як джерело енергії. Всі ці речовини поглинаються рослинами та виступають в якості їжі для інших бактерій.

 

 

Мікоризальні грибки збільшуються завдяки наявності амінокислот (які виділяються фотосинтезуючими бактеріями). Вони підвищують розчинність фосфатів у ґрунті та, відповідно, подають рослинам раніше недоступний фосфор.

 

Молочнокислі бактерії виробляють молочну кислоту з цукрів та вуглеводів, які є продуктами фотосинтезуючих бактерій.  Молочна кислота - це сильна стерилізуюча сполука, пригнічує шкідливі мікроорганізми (наприклад, гриб Fusarium, який є збудником багатьох хвороб,  популяцію нематод-паразитів, що викликають безліч нематозних захворювань).

 

Дія Азотофіксуючих мікроорганізмів базується на здатності засвоювати азот з атмосферного повітря та переводити його у доступні для рослин форми, за рахунок симбіотичних зв’язків з рослиною забезпечувати їх дешевим екологічно чистим азотом, формувати більш розвинену кореневу систему, синтезувати ріст стимулюючі речовини, придушувати ріст фітопатогенної мікрофлори. Азотофіксуючі бактерії сприяють біологічному оздоровленню ґрунтів та знижують шкідливу дію нітратів, які нагромаджуються у результаті нерегламентованого внесення мінеральних азотних добрив. Бактерії дозволяють підвищити коефіцієнт використання рослинами азоту з мінеральних добрив.

 

Гриби, бактерії та актиноміцети розщеплюють органічний матеріал, утворюють гумус і розблоковують корисні поживні речовини (N,P,K, та мікроелементи).

 

Дріжджі синтезують такі речовини як гормони та ферменти, які стимулюють точку росту і відповідно ріст кореня. В результаті бродильних процесів проходить природнє розпушування ґрунту та поліпшення її структури. Також дріжджі синтезують антибіотики та інші сполуки і діють як біологічний контроль збудників різноманітних хвороб.

 

За допомогою ЕМ – препарату в землеробстві успішно борються з хворобами ґрунтів і рослин, бур'янами, шкідниками, покращують живлення рослин і їх стресостійкість. Врожайність збільшується мінімум на 10 - 15% та поліпшуються смакові якості вирощеної продукції.

 

А головне, ЕМ - технологіядозволяє виробляти екологічно чисті продукти харчування. Дослідження показують, що в цьому жодна технологія не може зрівнятися з ЕМ - технологією.

 

 

Унікальні властивості мікроорганізмів застосовуються і у тваринництві, як для вигодовування та випоювання тварин, для гігієнізації приміщень та утилізації залишків продуктів їх життєдіяльності. Також позитивний досвід використання ЕМ - технологіївідмічений в бджільництві та рибництві. Просто і дешево вирішуються екологічні проблеми: очищення водойм, рекультивація промислових відходів, міських звалищ, очистка господарсько - фекальних стоків, реабілітація міських ґрунтів, просочених шкідливими речовинами, знезараження води.

 

 


Повернутися назад