ЕМ-Україна > Тваринництво


Використання ЕМ-технології в тваринництві

     
 Вирощування птиці Велика рогата худоба Вирощування свиней
     
 Вирощування кролів Рибництво Бджільництво

 
Одним із головних чинників нормального розвитку тварини є оптимальне співвідношення та стан мікробів, як в навколишньому середовищі, так і в самому організмі тварини.
 
Технологія вирощування тварин з використанням ефективних мікроорганізмів спрямована на посилення впливу корисних бактерій та унеможливлює розвиток патогенної флори, а також зменшує шкідливе навантаження на екологію.
 
ЕМ-технологія має широкий спектр застосування, позитивно зарекомендувала себе у вирощуванні ВРХ, свиней, кролів, птиці, риби, бджіл та інших.
 
 
Застосування ЕМ-технологій, при мінімальних витратах дозволяє:
  • нормалізувати травні процеси у шлунково-кишковому тракті;
  • поліпшити обмін речовин в організмі тварини;
  • підвищити продуктивність тварин та надоїв, вміст білків та жирів в молоці;
  • покращити стан здоров'я і підвищити прирости живої ваги;
  • очистити об'єкти зовнішнього середовища від патогенної бактеріальної мікрофлори, грибків, цвілі та неприємних запахів.
Застосування ЕМ-технології у тваринництві:
 
1. Санація місць утримання тварин.

Мікробний склад повітря, головним чином, залежить від пилового забруднення. Головним джерелом забруднення атмосферного повітря є гнойові маси, що зберігаються безпосередньо на тваринницьких підприємствах.
 
Перенесення та розповсюдження шкідливих компонентів повітряним шляхом посилює негативні наслідки локального забруднення атмосфери на тваринницьких підприємствах. Обробка приміщень утримання тварин з використанням ЕМ-технології сприяє усуненню запаху в місцях утримання тварин, зменшення концентрації аміаку в повітрі. Це сприятливо впливає на стан здоров'я тварин, особливо молодняку. А також, дозволяє істотно знизити енерговитрати на обігріві приміщення, за рахунок зменшення кількості провітрювань в холодну пору року.
 
Обробку проводять шляхом обприскування в приміщенні утримання тварин. При попаданні на тварину, препарат сприятливо впливає на шкіру, зменшує подразнення, свербіння, сприяє загоєнню ран. Аерозоль насичує повітряне середовище приміщень, проникає в усі шпарини, і конденсується у вигляді найдрібнішої роси, знезаражує не тільки поверхні, але і повітря в приміщенні.
 
Використання ЕМ-препаратів для дезинфекції приміщень утримання тварин показують наступні мікробіологічні результати: вже після першої обробки зникають бактерії групи кишкової палички, золотистий стафілокок, протеї та ентерококи.

2. Застосування ЕМ-препаратів при випоюванні тварин.
 
ЕМ-препарати, як добавка до питної води, нормалізують кишкову мікрофлору у тварини. Корисні мікроорганізми активно витісняють і пригнічують гнилісні, умовно патогенні, патогенні бактерії і найпростіших. В результаті, підвищується засвоєння поживних речовин корму при одному і тому ж раціоні до 70%, збільшуються прирости, поліпшується здоров'я тварин, зменшується неприємний запах від фекалій та сечі.

3. Застосування ЕМ-препаратів при вигодовуванні тварин.
 
Додавання в раціон тварин ЕМ-препаратів дозволяє значно підвищити засвоюваність кормів, прискорити набір ваги тваринами, за рахунок підвищення поживної цінності кормів.
 
Корм, безпосередньо, перед вживанням обприскують водним розчином ЕМ-препарату або додають до корму вже ферментовані ЕМ-Бокаші.
 
Результом застосування є покращення якості та поживної цінності корму, підвищення коефіцієнту засвоєння, зменшення кількості споживання тваринами корму та прискорення приросту ваги тварин.
 
4. Утилізація залишків життєдіяльності тварин.
 
Гній являє собою значну загрозу в епідеміологічному та епізоотичному сенсі, оскільки може бути джерелом ряду збудників інфекційних та інвазійних захворювань тварин і людей.
 
Метод ферментування гною ЕМ-препаратом, в короткий термін, перетворить купу відходів, що належать до категорії небезпечних, у добрива високої якості.
 
ЕМ-препарати застосовуються для обробки будь-яких систем збору відходів, в тому числі, для обробки резервуарів, відстійників і гноєзбірників. Ферментація гною у відстійниках значно покращує санітарний стан тваринницького господарства, знижує ризик забруднення ґрунтових та поверхневих вод, усуває сморід і покращує екологічний стан довкілля.
 
Отримані високоефективні добрива, що не містять патогенної мікрофлори, рекомендовані для застосування у сільському господарстві та на садово-городніх ділянках для відновлення родючості ґрунтів та підвищення врожайності.
 
Застосування ЕМ-технології ґрунтується на використанні ЕМ-препаратів.
 
Компанія "ЕМ Україна" для вирощування тварин виробляє препарати: EMБІОТИК - рідкий розчин і Бокаші ЕМБІОТИК - ферментовані висівки.
 
 
ЕМ-препарати можуть використовуватися разом з вітамінами та амінокислотами, препаратами лікувальної дії.
 
Методика застосування ЕМ-технології досить проста, але, разом з тим, забезпечує високий прибуток, прекрасні результати в сфері очищення стоків, переробки відходів життєдіяльності тварин в цінні види ферментованих добрив, а також для усунення смороду в місцях утримання тварин та складування гною.
 
Перехід на ЕМ-технологію значних матеріальних витрат не потребує. Вона без проблем поєднується з традиційними технологіями і не вимагає істотних змін ні самої технології, ні реконструкції або заміни обладнання.
 
 

Повернутися назад